رمان «خدمتکار و پروفسور» با ترجمه‌ي کيهان بهمني انتشار يافت
fiogf49gjkf0d
سه شنبه 1 اسفند 1391 - 10:10:24 AM
ايسنا
fiogf49gjkf0d

 

به گزارش بخش ادبيات و نشر خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، در معرفي ناشر از اين رمان عنوان شده است: «رمان پرفروش «خدمتکار و پروفسور» داستاني است لطيف و آرام درباره روابط دوستانه يک رياضيدان و خدمتکار او؛ رياضيداني که 17 سال پيش در حادثه رانندگي دچار آسيب مغزي شده و اين آسيب شرايط روحي و رواني عجيبي براي او به وجود آورده است. او قادر نيست هيچ چيز جديد را به خاطر بياورد و حافظه‌اش فقط 80 دقيقه دوام دارد.

پل استر، نويسنده معروف، درباره اين کتاب گفته است:‌ «رمان خدمتکار و پروفسور، اثري است کاملاً خلاقانه٬ بي‌نهايت دلنشين و به شدت تکان‌دهنده.»

کوجي فوجيوارا در ژورنال تخصصي انجمن رياضيات آمريکا، درباره اين کتاب و نويسنده‌اش مي‌نويسد: «يوکو اوگاوا در ژاپن چهره‌اي شناخته‌شده است. او در سال 1990 موفق به دريافت جايزه‌ي آکوتاگاوا شد که باارزش‌ترين جايزه‌ي ادبي براي نويسندگان جوان است. اوگاوا اين رمان را در سال 2004 نوشت و بلافاصله پس از آن کتاب با تيراژ ميليوني (بيش از 50 ميليون نسخه) مبدل به پرفروش‌ترين کتاب سال ژاپن شد. پس از آن نيز فيلمي سينمايي٬ يک فيلم داستاني و يک برنامه‌ي راديويي بر اساس اين رمان ساخته شد و حتا کتابي مصور نيز بر اساس رمان اوگاوا نوشته شد ... من رمان را به زبان ژاپني خواندم و سپس ترجمه‌ي انگليسي آن را خواندم. ترجمه‌ي بسيار خوبي است ... مطمئن هستم افراد بسياري از خواندن اين کتاب لذت خواهند برد. اين اثر کتابي خوش‌خوان است و مهم نيست خواننده‌ي آن چقدر با رياضيات آشنا باشد.»

رمان «خدمتکار و پروفسور» در 248 صفحه و به قيمت 10هزار تومان توسط نشر آموت منتشر شده است.

 

http://www.TranslationIndustry.ir/?code=1150
بستن   چاپ